TEKİRDAĞ WEB TASARIM

Diyarbakır Fiber Sonlandırma

Diyarbakır Merkezde Faylet Yürüten Şirketimiz Fiber sonlandırma ve kablola işlemi yapmaktadır.

Fiber Optik Kablolama

Fiber Optik kablo tesisatı yapımı montajı ve sonlandırma hizmetleri  vermekte olan firmamız  uzman teknik servis  ekibimiz ile ihtiyaçlarınıza karşılık vermektedir…

CCTV Kamera sistemlerinde, IP kamera sistemlerinde, IPTV sistemlerde ve Network işlemlerinde Fiber Optik Teknolojisi ile  hızlı ve kaliteli bir şekilde gerçekleştiilebilir.

Fiber optik üzerinden Tv ve Uydu

Fiber Optik Üzerinden cctv (Kamera)

Fiber optik üzerinden ağ bağlantısı ve iletişim hizmetleri…. Network (LAN) ve FTTX kullanımları için cihazlar, fiber optik connectör, Patchcord, adaptör, priz, Uydu bandı (IF) Dönüştürücü, Fiber optik Güç-metre, lazer kaynak, sled kaynak,

 

FİBER OPTİK SONLANDIRMA NASIL YAPILIR
 
Fiber optik kablolar özel kutularda sonlandırılmak zorundadır. Bu kutular duvar  tipi ve kabinet tipi olarak iki çeşittir. Fiber kablolar hiçbir zaman yalnız  başına kullanılamazlar. Bir projede kullanılan kablolar kabinetlere veya  sonlandırma kutularına kadar getirilir. Aktif cihazlara fiber patch kablolar ile  erişirler. F/O kablo ile patch kabloyu birleştirmek için arada Coupler denen dışı adaptörler kullanılır.
 
FİBER OPTİK NEDİR ?
Fiber, ışık kaynağından gelen sinyallerin (ışık) hedefteki kaynağa iletilmesidir. Bu ışık sinyaliyle modüle edilmiş bilgiler cam yüzey üzerinde taşınırlar.

Fiber’ i kaplayan kablolar ise ışığı taşıyan camın kırılmasına ve sinyal kaybına karşı bir koruma görevi üstlenirler.

Fiber Optik Kablo, ortalama insanın saç teli kalınlığında üretilmiş kablolardır. Kırılma ve Sinyal kayıplarına karşı çok iyi korunmuş ve yapılandırılmıştırlar.Bilgi taşıyıcısı olarak ışığın kullanıldığı iletişim sistemleri,son zamanlarda oldukça ilgi görmektedir. Bu şekilde üretilmiş kabloların tercih edilmesinin en büyük sebebi, çevresel şartların ağır olduğu; nemli, rutubetli, elektriksel alan parazitlerinin yoğun olduğu yerlerden etkilenmemesi ve her zaman stabil bir bağlantı sunması ve veri iletiminin çok hızlı ve uzun mesafelere taşınabilmesidir olmasıdır.

FİBER AVANTAJLARI NELERDİR ?

 • Fiber optik kablo diğer kablolara kıyasla daha fazla bilgi taşıyabilir.
 • Bu teknolojinin hızı ve bant genişliğini daha fazladır.
 • Sinyal kaybı daha düşük olduğundan daha yüksek hızlarda ve çok daha uzun mesafelerde veri aktarımı yapabilir. Bu mesafe repeater kullanılmadan 2 Km’ye kadar çıkabilir.
 • Yerel alan ağlarında fiber optik kablo 10/100/155/1000 Mbps taşımak amacı ile kullanılmaktadır.
 • Elektomanyetik alanlardan etkilenmez, parazit oluşmaz. Çünkü fiber kablodan elektrik değil ışık aktarılır.
 • Fiber kablolar enerji yaymazlar, dolayısıyla, diğer iletişim sistemleriyle girişime yol açmaları mümkün değildir.
 • Fiber kablolar, aşındırıcı sıvılardan ve gazlardan daha az etkilenirler. Fiber optik kablolar fiziksel bir kuvvet uygulanmadıkça ömür boyu garantilidir, sağlam izolasyona sahiptir.
 • Fiber optik kablolar + 110oC – 40oC ye, yer altı, su altı, beton içi, nemli mekanlar gibi zor şartlara dayanıklıdır.
 • Metalik kablolarda, iletkenler arasında kapasitans ve iletkenler boyunca indüktans meydana gelir. Bu özellikler metalik kabloların, bant genişliklerini sınırlayan alçak geçiren filtreler gibi hareket etmelerine neden olur.
 • Fiberler, metalik kablolardan daha küçük ve çok daha hafiftir.
 • Ham maddesi sınırsızdır. (toprak)
 • Fiber kablolar daha az saklama alanı gerektirir ve daha ucuza nakledilebilir.
 • Fiber sistemlerin metalik malzemede daha uzun süre dayanacağı varsayılır. Nedeni, fiber kabloların çevre koşullarındaki değişikliklere daha dayanıklı olduğu kabul edili

 İletişim: 0538 298 65 66

 

Diyarbakır Multitek Servisi
Kaya Güvenlik
Diyarbakır Telefon Santral

Kamera Sistemleri

Alarm Sistemleri
previous arrow
next arrow
ArrowArrow
Slider

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.